سئوی کلاه سفید چیست ؟ ( Seo White Hat)

به کلیه رفتار ها و عملکرد ها و تکنیکها که در راستای رعایت قوانین سئو و موتورهای جستجو انجام می شود گفته می شود که اصلاحا سئوی اخلاقی نیز گفته می شود ، زیرا که سئوکار با رعایت تمام اصول و انتظار زمان زیاد به یک نتیجه مثبت در نتایج جستجوی گوگل می رسد .

سئوی کلاه سیاه چیست ؟ ( seo Black Hat)

سئوکار کلاه سیاه رفتارهای غیرحرفه ای و غیر اخلاقی دارد و شدت آن نیز متفاوت می باشد و می تواند به شکل خیلی خودخواهانه تنها برای جذب امار از گوگل و نمایش تبلیغات باشد ( بدون نمایش هیچ محتوای به درد بخوری ) و یا می تواند به شکل پشت پرده و پنهان این کار را بکند که در ظاهر مشخص نباشد و در طولانی مدت نیز گوگل شناسایی می کند و اینطور سئوها به هیچ عنوان ماندگار نیست و حتی مکمن هست کلا از نتایج گوگل حذف شوید هرچند اگر روزانه هزاران بازدید ازگوگل داشته باشید . این سئو ممکن هست فیدبک سریع و آنی داشته باشد و با همان سرعت که رشد می کند نابود هم می شود .

سئو سایت

سئوی وب سایت

سئوی سایت و قالب و کدها

سئو سایت همان نحوه ی کدنویسی و چیدمان چارچوب وب سایت می شود که در سایت های وردپرس و جوملا و .. اصلی ترین سئوی سایت قسمت قالب و افزونه ها می باشد که باید با یک متخصص و سئوکار این قسمت از سایت ها بهینه سازی شود . این سئو باید از همان ابتدا رعایت شود و به روزهای بعد موکول نشود زیرا که پایه ی سئو و ابتدایی ترین قسمت سئو است .
سئوی قالب نیز در مهم ترین بخش کاربرپسند و ریسپانسیو بودن می باشد که امروزه اکثر قالب ها این پشتیبانی را تا حدود دارند و البته هرقالب ریسپانسیوی هم از نظر گوگل با استانداردها سئو مطابقت ندارد و باز یک سئوکار باید در نهایت قالب سایت و کدهای آن را با دقت مورد بررسی قرار دهد و ایرادات ریز و هرچند کوچک را رفع کند.

سئو سایت با گرافیک بالا و مناسب سایت و مرتبط با موضوع فعالیت سایت

سئوکار باید بخوبی بتواند بین رنگ و نوشته ها و ظاهر کلی یک هماهنگی بالایی ایجاد کند تا مخاطب و بازدید کننده سایت به محض ورود چشم درد و سردرد نگیرد و ظاهر سایت خسته کننده نباشد .

تولید محتوا با رعایت سئو

سئوکار به منظور رعایت سئو نباید محتوای تکراری تولید کند و از سایت های دیگر کپی کند ، بلکه باید مطالبی جدید ، کامل و خوشمزه تر! تولید کند تا بیشتر از سایز وبسایت ها نزد گوگل محبوب باشد.

سئو کلمات کلیدی

یک سئوکار باید از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع و مناسب استفاده کند و بداند که کلمه مادر مطلب کدام کلمه هست و روی آن کلمه تمرکز کند و کلمات کلیدی را تولید کند و همچنین از امکاناتی که trends.google.com در اختیارش قرار می دهد به کلمات کلیدی قدرتمند تر برسد .

سئو title عنوان

سئوکار با انتخاب عنوان مناسب می تواند درصد CTR گوگل را بالا ببرد و از طرفی با رعایت سئو متن اصلی ، مخاطب را در سایت بیش از سایر سایت ها نگهدارد ( افزایش on time ) و با این کار گوگل را متوجه مفید بودن محتوای سایت کند که این خود به تنهایی بسرعت در نتایج گوگل موجب رشد جایگاه سایت می شود .

 سئو با آنالیز وبسایت

وبمستر و سئو کار باید ضمن اپدیت نگهداشتن اطلاعات خودش ، کدهای و افزونه ها و پلاگین ها را مورد بررسی قرار دهد تا اگر کدی منسوخ شده باشد یا ایراد داشته باشد رفع و بروزرسانی کند و از همه مهم تر اگر در محتوا لینک های خروجی به سایت های دیگر داشته باشد بررسی کند که آن سایت ها همچنان online هستن و جمع آوری نشده اند .

مطلب پایانی سئو

تقریبا خیلی از مباحث سئو توضیح داده شد و می توانید با مشاهده مطالب دیگر بکوریتی از جزئیات بیشتری مطلع شوید و تیم بکوریتی همواره می تواند پشتیبان خوبی برای وبسایت شما باشد .