گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

 • گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  شهرزاد کمال زاده خود را در تلویزیون نشان داد و تدریجی مسیر ترقی را طی نمود تا اینکه اکنون بعنوان یکی از بازیگران پرطرفدار ایرانی شناخته می شود. شهرزاد کمال‌ زاده زمستانِ سال قبل در سریال “آرام می گیریم” در نقشِ دختری معتاد و فراری ظاهر شد که هم ویژگی‌ های شخصیتی این نقش و هم بحبوحه و فرودهای داستانی,فرصتی فوق‌ العاده برای هنرنمایی در اختیارش قرار می‌داد.

  اکنون این بازیگر جوان, در یک تجربه متفاوت در قامت دختر ساده یک خانواده سنتی در سریال سفر در منزل ظاهر شده هست.به این بهانه با او گفت‌ و گویی داشته‌ ایم که در ادامه میخوانید.

  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  فکر میکنم نقشی که در سریال آرام می گیریم به عهده داشتید با اینکه انرژی زیادی می‌طلبید,از نقش پریسا در سریال سفر در منزل بسیار ساده‌تر بود, چون جای کار بیشتری داشت. با من موافقید؟

  از نگاه من این دو نقش و همه ی نقش‌هایی که نقش بازی کرده‌ام جای کار داشت, چون می خواستم با هم متفاوت باشد.در سریال‌های مرز سعادت, دیوار شیشه‌ای, نیاز, بچه‌های نسبتا بد, راه طولانی, آمین و تک‌تک آثارم تلاشکردم مخاطب از من ذهنیت خاصی پیدا نکند یا به عبارتی مرا در همان نقش‌های قبلی عکس و تصور نکند.

  نقش پریسا هم یک تجربه متفاوت استدر نتیجه هرکدام سختی‌های خاص خودش را داشت.

  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  نقش پریسا هم یک تجربه متفاوت هست چون برای نخستین بار یک نقش خنده دار در یک سریال کمدی به عهده داشتم,در کنار بازیگرانی کار کردم که حرفه‌ای میباشند و نقش دختری را ایفا می کردم که از خودم کم سن و سال‌تر هست.من این جنس بازی را پیشتر تجربه نکرده بودم و باید با کل اثر هماهنگ می شدم که به انسجام سریال آسیبی وارد نشود.

  پس به نوعی حرفم را تائید میکنید؟

  هر زمان که بازیگر یک تیپ جدید تجربه می کند, باید چیزهای تازه‌ای به بازی خودش اضافه یا از آن کم کند.هماهنگ شدن بامجموعه عوامل و فضای این سریال در روزهای اول کمی مشکل بود,اما با همدلی و همراهی رفقا خیلی زود به نتیجهرسیدیم. انشاالله مردم هم سریال را دوست داشته باشند.

  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  در سریال‌های خنده دار, معمولاً دخترهای جوان یا کم‌هوش و کندذهن میباشند یا عصبی و کم‌طاقت و پرخاشگر.پریسا از دسته دوم هست. بعنوان بازیگر پیشنهادی برای اجرای متفاوت این نقش نداشتید؟

  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  از آنجا که سریال سفر در منزل یک قصه خانوادگی پر افت و خیر را روایت میکند, بزودی میبینید پریسا بالاو پایین‌های زیادی را تجربه میکند و همه ی وقت عصبی نیست.گرچه این ویژگی برای او در فیلمنامه نوشته شده بود و من تا جاییکه می‌شد, کوشش کردم این ویژگی تلطیف شود.

  چون معتقدم در یک اثر فرهنگی, اجتماعی و خانوادگی باید فرهنگسازی صورت بگیرد.قرار نیست همه ی وقت فرزندان یک خانواده با هم بجنگند. بنابراین کوشش کردیم تدریجی اتحاد بین اعضای خانوادهبیشتر شود, اما این اره دادن و تیشه گرفتن‌ها, لااقل در یک دوره بین خواهر و برادرها و حتی بچه‌هاو والدین وجود دارد و کاملا طبیعی هست.

  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  تماشاگران توانسته‌اند با شخصیت‌ها همذات‌پنداری کنند

  خوشبختانه بازخوردهایی که من دریافت کرده‌ام نشان می دهد تماشاگران توانسته‌اند با شخصیت‌ها همذات‌پنداری کنند.بسیاری از پیام‌های تماشاگران راجع به این هست که پدرشان بتازگی بازنشسته شده و حال و هوای آن ها شبیهخانواده پریساست و خوشبختانه هر چقدر جلو می رویم, قصه زیبا‌تر, دیدنی‌تر و مفرح‌تر می شود.

  تعریف خودتان از پریسا چیست؟ چون گاهی ساده و مهربان هست, اما در‌عین حال زیرکی‌هایی داردو به مادرش خط میدهد!

  همۀ ما همین‌طور هستیم; هیچ کس تک‌بعدی نیست. او تحصیلکرده و باهوش هست, اما در عین حال در یکخانواده ساده و خودمانی بزرگ شده. اگر گاهی به مادرش خط میدهد, اصلا منفی نیست.منظورم این هست او در عین سادگی, با سیاست رفتار می کند!

  معمولاً در آثار خنده دار از ابعاد متنوع و گاهی متناقض شخصیت انسان‌ها بهره گیری می شود. من تا این لحظه نقدیدر این اساس دریافت نکرده‌ام.صحبت با شهرزاد کمال‌زاده

  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  به گمانم نخستین بار هست خنده دار نقش بازی کرده‌اید؟

  در برخی سریال‌ها مثل مرز سعادت, فضا و موقعیت‌ها خنده دار بود, اما قرار نبود من بازی خنده دار ارائه کنم. این نخستین باراست که باید تا اندازه‌ای طنازانه بازی می کردم.

  در قسمت‌های اول سریال, بازی‌هایتان در سکوت و در بخش‌هایی که دیالوگ ندارید, روان نیست.گویی هنوز پریسا را پیدا نکرده‌اید!

  ابتدای کار مشکلاتی وجود داشت. احتمالاً درست نباشد بگویم, اما مسائل فنی در بخش‌هایی از کارمان, به سریالو بازی ما لطمه وارد کرد. در برخی جاها, صداها و دیالوگ‌ها درست شنیده نمی‌شد و در صدابرداری ایرادهایی وجود داشت.گرچه این دشواری های هم طبیعی بود, چون سریال سفر در منزل در کمتر از دو ماه و نیم‌فرآوری شد.کار پرفشار و طاقت فرسایی بود و باید هر چه زودتر حاضر اکران می‌شد. گرچه تدریجی کوشش کردیم این دشواری های رفع شود.

  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  بعد از سریال “راه طولانی”
  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  فکر میکنم پریسا باید خیلی از خودتان دور باشد. چه احساسی به او دارید؟

  به کارگردانی آقای کریمی برای مدت زیادی, نقش دختران هنجارشکن و ناآرام را بازی کردم و اکنون بعد از مدت‌ها در یک سریال خانوادگی خنده دار و خودمانی نقش یک دختر مفید و ساده را به عهده دارم. فکر می کنم مردم ما سریال‌هایی مانندسفر در منزل را دوست دارند; سریال‌هایی که ماجراهای معمول خانواده‌های سنتی را نمایش میدهد.
  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  و دوست داریم چیزهایی راکه دوست دارند, برایشان تدارک ببینیم.صحبت با شهرزاد کمال‌ زاده پریسا از من خیلی دور هست, اما به دلیل تمام ویژگی‌هایی که تا این جا درمورد سریال و این شخصیت گفتم, وی را دوست دارم و کاملا آگاهانه انتخابش کرده‌ام. در واقع تمام نقش‌هایی که در چند سال جدید نقش بازی کرده‌ام,بدون فکر نبوده و حتماً گزینه نقش‌ها علت داشته هست.

  گفتگو با شهرزاد کمال زاده درباره نکات خصوصی زندگی اش

  شهرزاد کمال زاده بازیگر،گفت و گو با شهرزاد کمال زاده،تصاویر خفن شهرزاد کمال زاده